Będą kary za cofanie liczników!

18 września przez Radę Ministrów przyjęte zostały zmiany, które pozwolą na ukrucenie cofania liczników w samochodach. Sprawdź co może za to grozić i jak uchronić się przed oszustwem!

 

Projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym i ustawy Kodeks karny określa, że za dopuszczenie się tego typu przestępstwa grozić będzie kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Co ważne ukarani zostaną zarówno zlecający jak i wykonawca oszustwa. Mowa jest również o grzywnie w wysokości 3000 zł dla właściciela samochodu, które nie zgłosi wymiany licznika w stacji kontroli pojazdów. Warto również dodać, że informacja o stanie licznika znajdzie się w systemie CEPIK, a stacje kontroli pojazdów będą miały obowiązek wprowadzić stan licznika przy przeglądzie do systemu.

Szukasz leasingu? Poznaj naszą ofertę! 

 

Na co warto zwrócić uwagę, aby uchronić się przed oszustwem kupując używany samochód?

Jeśli chcesz mieć pewność odnośnie przeszłości pojazdu, skorzystaj z numeru VIN. Na jego podstawie można odczytać pełną specyfikację danego egzemplarza i porównać ją ze stanem faktycznym. Kolejnym sposobem na sprawdzenie przebiegu samochodu jest zmierzenie ciśnienia sprężania w cylindrach. W samochodzie o przebiegu niższym niż 100 tys. km w każdym będzie ono niemal identyczne, zaś w silnikach wyeksploatowanych różnica może sięgać nawet 10%. Warto zwrócić także uwagę na wnętrze samochodu.

Skorzystaj z limitowanych ofert samochodów!

 

Ogranicz zaufanie do książki serwisowej!

W dobie Internetu nie trudno o nabycie nawet fabrycznie nowej książki serwisowej. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę? Podejrzenie może wzbudzić ten sam charakter pisma, identyczny kolor długopisu, a przede wszystkim równomierne blaknięcie wpisów.

 

 

 

 

 

Źródło: infor.pl, moto.pl

Data publikacji: 24/09/2018

Czy pytanie okazało się pomocne?

dobra odpowiedź

42

zła odpowiedź

46

Udostępnij:

Zadaj pytanie

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

+48 600 700 267

wroclaw@go-leasing.pl

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki działania mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce